J104D2C48VDC.20S
Mfr.Part #
J104D2C48VDC.20S
Datasheet
J104D2C48VDC.20S
Description
RELAY UL GEN PURP DPDT 2C 48VDC
Stock
1825
Coil Current :
4.2 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
36 VDC
Must Release Voltage :
4.8 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
250VAC, 100VDC - Max